Reklama

program do Allegro eBaySnajper Allegro i eBay - wygrywaj aukcje w ostatnich sekundach UWAGA! Wiadomość od autora bloga: Znowu wyprzedaję swój towar!

2006/08/22

Największe kłamstwa w opisach aukcji cz. 1

Pomyślałem, że raz na jakiś czas początkującym aukcjonerom będę wyjaśniał jak nie nabrać się na oszustwa sprzedawców lub po prostu pokazywał najmniej uczciwe praktyki.

Na początek hit ostatnich dni. Jest nim dodawany przeważnie pod opisami przedmiotów tekst następującej treści:

"Z powodu nowych przepisów prawa Unii europejskiej (01.08.03) O zakupie towaru od osób prywatnych INFORMUJĘ ! Przedmiot wystawiony na tej aukcji nie podlega :gwarancji, rękojmi ani zwrotowi po dokonaniu transakcji. Jeżeli bierzecie w niej udział tzn. że się z tym zgadzacie ! Zgodnie z prawem EU dodatek ten powinien znajdować się pod każdą aukcją online w przeciwnym przypadku sprzedawca jako osoba prywatna zobowiązany jest do rocznej gwarancji na sprzedany towar nowy jak tez używany"


Na samym Allegro w tej chwili tekst ten występuje w prawie 8 tysiącach aukcji. Na szczęście nie ma on nic wspólnego z prawdą, co wyjaśniło samo Allegro.

Co zrobić gdy spotkamy taką aukcję? Rozwiązań jest kilka:
  • Podesłać sprzedającemu link do tego wpisu w moim blogu
  • Ironicznie poprosić o podanie paragrafu i aktu prawnego, na który sprzedający się powołuje
  • Zrezygnować z takiej aukcji, bo potem będą same kłopoty
A skąd to się wzieło? Nie mam pojęcia. Podejrzewam, że kłamstwo te kiedyś umieściła jedna konkretna osoba w opisie swojej aukcji, osoby które weszły na aukcję podchwyciły skopiowały... i się rozeszło. :)

Brak komentarzy:

Reklama