Reklama

program do Allegro eBaySnajper Allegro i eBay - wygrywaj aukcje w ostatnich sekundach UWAGA! Wiadomość od autora bloga: Znowu wyprzedaję swój towar!

2006/08/10

Szablon książki nadawczej

Sprzedawcy na Allegro (i nie tylko) z pewnością dobrze znają książkę nadawczą. Można ją kupić w każdym urzędzie pocztowym za około 3 zł, wprowadzamy do niej spis wszystkich wysyłek poleconych, które zostawiamy na poczcie.

Nie każdy jednak wie, że książkę nadawczą możemy sobie zrobić sami (§ 20 regulaminu Poczty Polskiej) - wystarczy odpowiedni szablon w arkuszu kalkulacyjnym. Potem możemy go wydrukować i powielić na ksero (lub wypełniać pola na komputerze i drukować wraz z danymi odbiorców za każdym razem). Powinno być taniej, a jeśli nie taniej to na pewno wygodniej, zwłaszcza jeśli ktoś korzysta z komputerowego programu do zarządzania sprzedażą - wystarczy zwykłe kopiuj & wklej i możemy zapomnieć o długopisie :)

Dla tych wszystkich, którzy nie wiedzą jak wygląda książka nadawcza lub nie chcą tracić czasu na przygotowanie odpowiedniego szablonu, sam sprezentowałem gotowca. Udostępniam oczywiście za darmo. Po kliknięciu w link należy odczekać około 30 sekund aż pojawi się ostateczny odnośnik do pobierania (szablon umieściłem na darmowym systemie do przechowywania plików i stąd ta mała niedogodność).

Szablon wykonany jest w arkuszu kalkulacyjnym OpenOffice Calc (format .ods). Pakiet biurowy OpenOffice 2.x za darmo pobierzemy ze strony firmy UX Systems. W ogóle zachęcam do jego pobrania, gdyż jeśli w przyszłości będę dzielił się moimi komputerowymi rozwiązaniami, zawsze będą one oparte na otwartym, darmowym oprogramowaniu (w mojej firmie używam tylko Linuksa), w tym także pakiecie biurowym OpenOffice.org.

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

A czemu dokladniej sluzy prowadzenie takiej 'ksiazki nadawczej'?

Czy mozna takie cos stosowac, zamiast 'małych kwitków' wykorzystywanych przy wysylaniu 'poleconych'? Tzn. zamiast wypełniac kilka(nascie) karteczek moge pojsc z jedną wydrukowaną płachtą a pan/pani na poczcie ma obowiązek ją wypełnic (waga / koszt przesylki/ pieczatka)?

Konrad pisze...

Dokladnie temu to służy :)

Anonimowy pisze...

Witam. Jaki plik mam otworzyc z gotowca??

mimetype ??

Bo troche sie zagubilem.
Poprosilbym o odpowiedz.

Konrad pisze...

to jest jeden plik a ty go niepotrzebnie rozpakowujesz. Przeczytaj artykul jeszcze raz uwaznie - otwiera sie go pakietem OpenOffice. W artykule jest linka skąd pobrać

Norbert pisze...

niestety.. nie można pobrać, a jeżeli już pobiorę i otworzę w open office to pokazuje błąd

Konrad pisze...

juz poprawilem, powinno sie dac pobrac :)

Norbert pisze...

już się pobiera

Anonimowy pisze...

A czy ta ksiązka dotyczy równiez paczek
IR

Konrad pisze...

o ile wiem to tak

Reklama