Reklama

program do Allegro eBaySnajper Allegro i eBay - wygrywaj aukcje w ostatnich sekundach UWAGA! Wiadomość od autora bloga: Znowu wyprzedaję swój towar!

2007/01/27

Nowe serwisy okołoaukcyjne

W ciągu ostatniego miesiąca w internecie pojawiły się dwa nowe serwisy mające na celu ułatwienie nam korzystania z aukcji internetowych.

Kokarda

Kokarda.pl to dość zaskakujący serwis - w pierwszym odruchu można odnieść wrażenie, że ktoś splagiatował Allegro lub jest to próba phishingu. Ale tak nie jest, dlatego zaraz po wejściu do serwisu autorzy od razu nam tłumaczą o co chodzi.

Kokarda.pl to rodzaj nakładki na Allegro mającej na celu ułatwienie nam korzystania z tego ostatniego - strony wyglądają niemal tak samo jak na Allegro; jednak dostajemy trochę więcej informacji. Przykładowo na liście aukcji obok nazwy przedmiotu od razu widzimy login sprzedawcy, jego punkty czy choćby informacje o cenie wysyłki. Po zalogowaniu otrzymamy także możliwość odfiltrowania aukcji, które zostały wystawione przez nielubianych przez nas sprzedawców.

Funkcji jest naprawdę o wiele więcej, serwis się cały czas rozwija, więc najlepiej będzie jeśli sami sprawdzicie jak to działa w praktyce. Kokarda.pl jest serwisiem darmowym lecz twórcy nie wykluczają, że niektóre przyszłe funkcje będą płatne.

Overto

Overto.pl to serwis który sam już dawno chciałem stworzyć lecz zabrakło mi zapału i przede wszystkim umiejętności. Jest to multiwyszukiwarka, która po przesłaniu zapytania wyszukuje aukcje w Allegro i na Świstaku (mam nadzieję, że w przyszłości zostaną dołączone także inne serwisy aukcyjne). Obok pojawia się lista umożliwiająca odfiltrowanie nieinteresujących nas ketgorii czy serwisów.

Na pewno będę sam z niej korzystał - z doświadczenia wiem, że ceny na Świstaku i Allegro tych samych przedmiotów potrafią się bardzo różnić, ale często zwyczajnie zapominam sprawdzić innych opcji. Ponadto jak zapewne już się zorientowaliście jestem piewcą idei równania szans między serwisami aukcyjnymi, a tak wyszukiwarka jest idealnym ku temu narzędziem - to nie przywiązanie do Allegro a faktyczna cena będzie motywowała kupujących do zakupu. Potrzeba jednak wyrobić w użytkownikach odruch korzystania z Overto.


1 komentarz:

Piotr Dobrowolski pisze...

Witam

Bardzo dziekuje za cieple slowa o Overto :)
Jezeli moge cos dodac to chcialbym zwrocic uwage jeszcze na dwie funcje naszego serwisu: wyszukiwanie w zakonczonych i subskrypcje. Na pierwszy rzut oka nie jest do konca oczywiste do czego moze sie nam przydac wyszukiwanie w zakonczonych - tymczasem jest to doskonale narzedzie, ktore pozwala dowiedziec sie jak czesto przedmiot pojawia sie na aukcjach i w jakich cenach sie sprzedacje (tutaj czesto zdarza sie spore zaskoczenie bo czesc przedmiotow da sie kupic np za 30% sredniej ceny :) ). Drugim narzedziem sa subskrypcje, ktore umozliwiaja najprosciej mowiac zostawienie zapytania w Overto. Kiedy tylko na ktoryms serwisie aukcyjnym pojawi sie pasujacy przedmiot serwis powiadomi nas e-mailem.
Przepraszam za bezczelna reklame (mam nadzieje ze zostanie mi wybaczona :) ). Napisalem o tych dwoch cechach serwisu poniewaz wielu ludzi korzystajacych z Overto nie zwraca na nie uwagi - tymczasem ich zreczne zastosowanie pozwala naprawde kupowac taniej i szybciej. Ja np nie kupuje juz na aukcjach w inny sposob niz:
- przeszukanie na Overto zeby zobaczyc ceny aktualne
- sprawdzenie cen historycznych, ktore pozwala mi stwierdzic za ile realnie da sie przedmiot kupic
- zalozenie subskrypcji i czekanie na odpowiednia okazje :)

Pozdrawiam i zapraszam na Overto!
Piotr Dobrowolski
www.Overto.pl

Reklama