Reklama

program do Allegro eBaySnajper Allegro i eBay - wygrywaj aukcje w ostatnich sekundach UWAGA! Wiadomość od autora bloga: Znowu wyprzedaję swój towar!

2008/01/02

PP Allegro: uważaj na swoje pieniądze!

Całe szczęście, że wczoraj zalogowałem się do Programu Partnerskiego Allegro! A nie zaglądałem tam od kilku miesięcy.

Po wejściu tam widzimy napis:

"7 stycznia 2008 roku zamykamy pierwszy Program Partnerski. Jeśli masz środki na koncie w dawnym Programie Partnerskim, zdecyduj przed tą datą, co chcesz z nimi zrobić"

Gdy zaczniemy czytać dalej, dowiemy się, że jeśli nie zdążymy przed tą datą wszystkie nasze zarobione pieniądze przepadną!

Ja już drukuję dla Allegro fakturę, ale zastanawiam się ile osób to przegapi. Nigdzie na stronie głównej Allegro nie informuje o tej zmianie (zmienia się cały regulamin PP, ale jeszcze nie czytałem; jedynie na szybko informuję Was abyśie nie przegapili czekających na Was pieniędzy); nie dostałem też żadnego e-maila z ponagleniem.

Ciekaw jestem też czy Allegro tak może. Pomijam fakt kolejnej niezapowiedzianej zmiany regulaminu. Ale jakby nie było, biorąc udział w Programie Partnerskim wykonujemy dla Allegro pracę (zlecenie tytułem najmu powierzchni reklamowej). I nagle Allegro stwierdza, że pieniędzy nam może nie wypłacić; po cichu chyba licząc na właśnie takie zakończenie sprawy. Co Wy na to?

Dopisek z 03/01/2007 08:35
Część moich znajomych zauważyła, że chodzi o tzw stary Pierwszy Program Partnerski, który zakończył się w 2005 roku. Faktycznie tego nie zauważyłem.
Przed opublikowaniem artykułu sprawdziłem skrzynkę pocztową jeszcze raz, obejrzałem także katalog ze spamem. Nigdzie nie było wiadomości od Allegro. Część z Was pisze, że taki e-mail dostaliście. Nie zaprzeczam, być może miałem tego pecha, że do mnie Allegro go wysyłało w momencie jednej ze swoich awarii...

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

DZIĘKI :) przydał się Twój art!

Tomasz Topa pisze...

http://allegro.pl/ap/ap_faq.php#3

Co mogę zrobić z tą sumą?:
- Przelew na własny rachunek bankowy
- Transfer na konto w Allegro
- Zamiana na punkty PayBACK
- Transfer do nowego Programu Partnerskiego

Komunikat w panelu partnerskim jest w sumie dość widoczny... jednak od mailingu do użytkowników by jednak Allegro korona z głowy nie spadła, nie każdy zagląda do panelu codziennie.

Anonimowy pisze...

BŁĄD! ja dostałem powiadomienie na e-mail. Od początku grudnia już można się o tym fakcie dowiedzieć. Może masz ustawiony jakiś filtr anty-spamowy na chłopców z allegro? ;P

Anonimowy pisze...

No kolejna korporacja ktora nie szanuje swoich klientów.
Jesli Allegro nie da informacji w najblizszym czasie i jesli faktycznie ludzie zostaną oszukani powinnismy zrobic strone i naglośnić sprawę. W świetle prawa mamy wysokie podstawy do ubiegania sie o te pieniądza a także o odszkodowania. Uważam że jesli powstanie taka strona informacyjna i bedziemy o tym mówić ludzie sami przejmą ten temat w swoje ręce a nie jeden zaoży sprawę w sądzie.
I dobrze bo Allegro nie pierwszy raz stara się wyludzić Nasze ciężko zarobione pieniądze.

Anonimowy pisze...

Nie można zmieniać regulaminu bez powiadomienia, regulamin nie możne również zmieniać istotnie warunków wcześniejszej umowy - brak wypłaty wynagrodzenia jest bezspornie zmianą istotnego wynagrodzenia umowy. Każdego kto odmówi wypłaty wynagrodzenia można pozwać za brak realizacji umowy. Każdą umowę można zerwać po zmianie istotnych warunków umowy tych wynikających z prawa ogólnego lub zapisów umowy.

Argail pisze...

Bzdura
a. dostałem kilka listów od Allegro z informacją co mam robić.
b. pieniądze ze starego programu partnerskiego przechodzą do nowego - wystarczy wejść na stronę podaną w liście i wysrazić zgodę na wzięciu udziału w nowej wersji programu
Widać to dla niektórych za dużo .....

Anonimowy pisze...

Jak zwykle typowo polskie bicie piany i robienie szumu. Allegro powiadomilo uczestnikow programu o zmianach, czego jeszcze wymagac? Nieprawidlowo funkcjonujace filtry spamowe to raczej problem uzytkownikow.

Anonimowy pisze...

środki powinny przechodzić do nowego programu automatycznie

nie dostałem maila bo straciłem konto email, które mam podane w ustawieniach allegro

a teraz wchodzę na moje konto w allegro i nie widzę żadnej metody akceptacji nowych warunków programu partnerskiego

co mogłem zarezerwowałem do wypłaty ale co zrobić z resztą?

kef pisze...

@anonimowy: kasa nie może przechodzić automatycznie. Niby skąd mają wiedzieć, że akceptujesz nowy regulamin?

A w ustawieniach konta na Allegro jest coś takiego jak możliwość zmiany maila. Trudne?

Reklama