Reklama

program do Allegro eBaySnajper Allegro i eBay - wygrywaj aukcje w ostatnich sekundach UWAGA! Wiadomość od autora bloga: Znowu wyprzedaję swój towar!

2009/03/28

Poczta Polska w prima aprilis

Do tej pory o ile się nie mylę Poczta Polska podnosiła ceny tylko (a właściwie aż) z początkiem każdego nowego roku. Tym razem chyba pocztowe władze poczuły, że to ostatnia okazja d o zarobienia na monopolu bo na 1 kwietnia przygotowały nam dowcip: kolejną podwyżkę. Co więcej, żeby było wesoło nazwano ją obniżką.

Pojawił się właśnie komunikat, z którego można się dowiedzieć, że najtańsze przesyłki priorytetowe (z których nikt już właściwie nie korzysta - uwierzcie mi, bo spędzałem długie godziny w ogonku na poczcie; gdyby nie e-handel panie w okienku nadawczym zapewne teraz by przysypiały) staniały o 15 groszy (a na przykład taki przekaz pocztowy właśnie drożeje - cytuję - "nieznacznie (bo o 20 groszy)". Świetna robota PR-owca ;)

Dopiero pod spodem dowiadujemy się, że przy okazji wysyłka paczek drożeje o - tu na szczęście oszczędzono nam drwiny z klienta i napisano na sucho - od 1zł do 3 zł.

I tak oto z podwyżki mamy obniżkę. Do tego kolejną w ciągu roku. Proste, co nie? ;)

Ale za to kartkę pocztową i list priorytetowy o piórkowej wadze (do 50gram) wyślemy taniej o 15 groszy...

3 komentarze:

Tores pisze...

Nie przesadzajmy, że nikt nie korzysta z listów priorytetowych - choćby kartki świąteczne ludzie jednak nadal wysyłają, prawda? A ja osobiście przeważnie priorytetem, bo na ostatnią chwilę :)

Janusz_Lit pisze...

ja u czegos nie kumam.. """Od 1 kwietnia br. Poczta Polska wprowadza nowe ceny za usługi pocztowe w obrocie krajowym. Oznacza to, że mniej zapłacimy za listy priorytetowe, natomiast wzrosną ceny listów zwykłych i paczek."""
kuzwa ktore te przesylki PRIOR tanieja oporcz do 50 g !!!
Bo wszytskie pozostale poszły w gore o 40Gr przy Gabarycie B

Konrad Karpieszuk pisze...

tores: tak, ale to jest blog o aukcjach wiec normalne jest ze mnie i czytelnikow interesuje glownie kwestia wysylania rzeczy ciezszych, a nie pocztowek. zreszta pocztowek wcale juz tak wiele sie nie wysyla. coraz czesciej jednak zastepowane sa przez smsy czy mmsy :(

Reklama