Reklama

program do Allegro eBaySnajper Allegro i eBay - wygrywaj aukcje w ostatnich sekundach UWAGA! Wiadomość od autora bloga: Znowu wyprzedaję swój towar!

2007/02/06

Jest wyrok w sprawie Jeppa na Allegro

Kilka tygodni temu wszystkie media trąbiły o precedensowym pozwie sądowym jaki złożył kupujący na aukcji w Allegro Jeepa przeciwko wystawiającemu, który odmówił mu sprzedaży najpierw tłumacząc, że wylicytowana kwota - 23 100 zł - go nie zadawala, a potem, że samochodu tak naprawdę nigdy nie miał i chciał jedynie sprawdzić ile może być wart.

Proces precedensowy de facto nie był (na grupie alt.pl.allegro ktoś pisał, że sam pozywał w podobnych przypadkach sprzedawców - nie mogę jednak teraz tego znaleźć), ale wyrok już mamy. Sąd uznał, że transakcja jest ważna i zobowiązał sprzedawcę do sprzedania kupującemu Jeepa w wylicytowanej kwocie; ponadto nałożył na niego obowiązek pokrycia kosztów sądowych w wysokości 3,5 tysiąca złotych. Pozwany będzie musiał teraz... kupić samochód spełniający kryteria określone w aukcji i sprzedać w o wiele niższej kwocie.

Wniosek dla sprzedawców: jak widać oszczędzanie na wykupieniu w Allegro opcji "cena minimalna" może czasem okazać się bardzo nieoszczędne.

Wniosek dla kupujących: nic tylko polować na okazje - a gdy sprzedawca kolejny raz powie, że nie sprzedanam samochodu za złotówkę, złożenie pozwu w sądzie :)

Więcej szczegółów w artykule Gazety Wyborczej


Brak komentarzy:

Reklama