Reklama

program do Allegro eBaySnajper Allegro i eBay - wygrywaj aukcje w ostatnich sekundach UWAGA! Wiadomość od autora bloga: Znowu wyprzedaję swój towar!

2007/03/08

Rewolucja w systemie komentarzy Ebay

Ebay zareagował na prośby użytkowników i wczoraj dokonał dość znaczących zmian w systemie komentarzy. Miejmy nadzieję, że w ślad za nim pójdą i inne serwisy aukcyjne.

Po wystawieniu ogólnej opinii jak do tej pory (pozytywna / neutralna / negatywna) kontrahent ma możliwość szczegółowej oceny takich aspektów transakcji jak:

  • opis przedmiotu
  • komunikacja
  • szybkość wysyłki
  • koszt wysyłki i obsługi
Informacje te będą widoczne na karcie komentarzy użytkownika, dodatkowo będą tam dostępne cena i nazwa licytowanych przedmiotów w ciągu ostatnich 90 dni.

Jak oceniacie te zmiany? Osobiście bardzo mi się to podoba - od samego początku założyłem sobie, że nie będę zawyżał kosztów wysyłki, a transakcje będę realizował ekspresowo (95% wysyłek wysyłam priorytetem w dniu wpłynięcia pieniędzy). W założeniach nadal trwam, lecz niestety efekt nie jest do końca taki, jakiego się spodziewałem: klienci są zachwyceni, co wyrażają w komentarzach, jednak mam wrażenie, że nie sprawia to, że jestem onkurencyjny wobec innych sprzedawców w tej samej kategorii.
Mam nadzieję, że Allegro i Świstak podchwycą ten pomysł (na Ebay jeszcze nie sprzedaję, ale coraz bardziej się ku temu skłaniam).Źródło informacji: aukcjepl.info

2 komentarze:

Magda P. pisze...

Podoba mi się ten pomysł, nawet bardzo, ale obawiam się, że na wprowadzenie czegoś takiego w allegro będziemy musieli długo poczekać.

Konrad pisze...

pewnie tak... allegro ostatnio wykazuje tendencje w druga strone: jesli ktos chce rozwianac jego opcje, to mu to utrudniaja (vide Kokarda)

Reklama